Üniversite Konumlar

Niğde-Bor yolu üzerinde bulunan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, ulaşım sorunu olmayan yükseköğretim kurumlarından birisidir. Yurt-kur binasının yerleşke içinde bulunması nedeniyle bu yurtta barınabilen öğrenciler toplu taşıma araçlarına gerek duymadan fakültelerine gidip gelmekte, kent merkezinde barınmayı tercih eden öğrenciler ise her zaman rahatlıkla ulaşım olanağı bulabilmektedir. 

Niğde’ye 6 km uzaklıkta bulunan üniversite ile kent merkezi arasındaki ulaşım düzenli çalışan toplu taşıma araçları sayesinde kolaylıkla sağlanmaktadır. Üniversitenin merkez yerleşke dışında bulunan birimlerde de ulaşım sorunu bulunmamaktadır.

Diğer İllerden Gelenler için Birimlere Ulaşım

Şehir dışından otobüsle gelindiğinde; Üniversite birimlerine ulaşım için öncelikle otobüs firmalarının servisleri veya şehir içi halk otobüsleri (Tel : 0388 221 15 59) ile şehir merkezine gelinmelidir.

Merkez Kampüs Binasına ulaşım için eski terminal durağından veya çarşı Kültür Merkezi durağından “KAMPÜS” halk otobüslerine binilebilir.

Bor Meslek YüksekokuluBor Halil Zöhre Ataman Meslek Yüksekokulu veya BESYO ya ulaşım için eski terminal durağından “BOR” otobüsleri ile gidilebilir.

Niğde Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokuluunun bulunduğu Aşağı Kayabaşı Yerleşkesi, şehir merkezinde olup, yeni terminalden binilecek servis veya halk otobüsü ile kolaylıkla ulaşılabilir.

Niğde Teknik Bilimler Meslek YüksekokuluZübeyde Hnm. Sağlık Hizmetleri MYO,   Zübeyde Hnm. Sağlık Yüksekokulunun  ulunduğu Derbent Yerleşkesi, şehir merkezinde olup, yeni terminalden binilecek servis veya halk otobüsü ile kolaylıkla ulaşılabilir.

Son Güncelleme Tarihi:17.07.2017