"İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı" Eğitim Programına Kayıtlarımız Başlamıştır

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi "20 Mayıs 2018 İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı" İçin Eğitim Duyurusu


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Niğde ilinde yetkilendirilmiş ilk ve tek İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumu olan Sürekli Eğitim Merkezimizde 18. dönem “İş Güvenliği Uzmanlığı Temel Eğitim Programı” kayıtları başlamıştır.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, çalışanların sayısına ve iş yeri türüne bakılmaksızın her iş yerinde iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ile diğer sağlık personelinin görevlendirilmesini zorunlu kılmaktadır. Kanuna göre, çok tehlikeli sınıfta yer alan iş yerlerinde (A) sınıfı, tehlikeli sınıfta yer alan iş yerlerinde en az (B) sınıfı, az tehlikeli sınıfta yer alan iş yerlerinde ise en az (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlar görev yapabilecektir. 

Mühendis, mimar veya teknik elemanlardan (teknik öğretmen, fizik, kimya ve iş güvenliği programı mezunları) iş güvenliği uzmanı olmak isteyenlerin bir temel eğitim programı alması gerekmektedir. 20 Mayıs 2018 tarihinde ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek sınava katılmak isteyen adaylar için kursa son katılma tarihi 20 Şubat 2018’dir.    

___________________________________________________________________________

Detaylı Bilgi için:

NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ  EĞİTİM MERKEZİ

Adres: Süleyman Fethi Cad. Aşağı Kayabaşı Yerleşkesi / NİĞDE

Tel: 0388 2112975–76–78 Fax: 0388 211 29 78

nusem@ohu.edu.tr

www.ohu.edu.tr/nusem