Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesinden Rektör Kar’a Ziyaret

İktisat Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Asiman Aydın oğlu Quliyev başkanlığındaki Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi yetkilileri, üniversitemiz ile olan protokol anlaşmalarını ve detaylarını görüşmek üzere Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar’ı ziyaret ettiler.

Ziyarette, karşılıklı işbirliğini güçlendirmek ve değişim programlarını, çift diploma programlarını hayata geçirebilmek için gerekli prosedürlerin karşılıklı görüşülmesi, Türk Dünyası Sempozyumlarının devamlılığının teşviki için işbirliği yapılması, Erasmus KA107 projelerinin detaylarının görüşülmesi, gelecekte yapılması mümkün olabilecek işbirliği programları ve kapsamları hakkında görüşülmesi ile staj programlarının hayata geçirilmesi, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine eş danışman sağlanması gibi konular Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Haluk Bengü, Dr. Öğretim Üyesi Çiğdem Şahin ve Uluslararası İlişkiler Ofis Koordinatörü Hülya Üründü ’nün katılımıyla müzakere edildi.

Görüşme karşılıklı hediye takdiminin ardından son bulurken, Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi yetkilileri 8 Şubat’a kadar üniversitemizde kalacaklar, fakültelerimiz ve dersliklerimizi gezerek, öğrencilere sunduğumuz fırsatları inceleyebilecekler.