Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, Mazbatasını Aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Üniversitemize rektör olarak atanan Prof. Dr. Muhsin Kar, rektörlük mazbatasını aldı.

Üniversitemiz Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Muhsin Kar’a rektörlük mazbatası Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç tarafından verildi. Saraç, tebriklerini ileterek Rektör Kar’a yeni görevinde başarılar diledi.

Mazbatasını alan Rektör Kar ise “Cumhurbaşkanımızın teveccühleri ile Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörlüğü görevinin şahsıma tevdi edilmesinde başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın YÖK Başkanımıza ve çok değerli YÖK üyelerimize teşekkür ederek, saygılarımı sunuyorum” dedi. 

Prof. Dr. Muhsin Kar, hem Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesine, hem Niğde’ye, hem de ülkemize katkı yapma noktasında çok büyük sorumluluk ve yükümlülüğün altına girdiğinin farkında olduğuna vurgu yaptı. Bu noktada şehirden ve üniversitedeki meslektaşlarından alacağı güçle üniversitenin adına yakışır hizmetler üretmek azim ve çabası içerisinde olacaklarına işaret eden Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, kahraman şehidimizin adını taşıyan üniversitenin ismini daha da yükseklere çıkarma noktasında elinden gelen gayreti göstereceğini söyledi.

Çok ciddi bir yükümlülüğün altına girdiğinin farkında olduğunun altını çizen Rektör Kar; “Ama elbirliği ile şehrimizin kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra Üniversitemizin diğer tüm çalışanları ve ekibi ile birlikte Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’ni daha iyi yerlere getireceğimizden kuşkum yok” diye konuştu.