Bor Kampüsümüzde “Fidan Dikme Etkinliği” Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Bor Meslek Yüksekokulu yerleşkesinde, yeşil doğayı koruma ve kampüslerimizdeki yeşil alanları artırma çalışmaları kapsamında fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi.

Pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğine, Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar, Bor Kaymakamı Mehmet Yavuz, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İlyas Gökhan ve Prof. Dr. Cahit Tağı Çelik, çok sayıda davetli ve akademik ve idari personelimiz ile doğaseverler katıldı.

Fidan dikme etkinliğinde açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar, Üniversitemiz Bor Meslek Yüksekokulu Yerleşkesine, Mavi Ladin, Mavi Servi, Servi, Sahil Çamı, Japon Kavağı, Mazı ve Karaçam türlerinin dikimini gerçekleştirdiklerini ifade ederek, yeşil doğanın geleceğe bırakılan en değerli miraslardan biri olduğunu vurguladı. Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar, Üniversitemize fidan desteği sağlayan T. C. Tarım ve Orman Bakanlığı Mersin Orman Bölge Müdürlüğü Tarsus Fidanlık Şefliği Gülek Fidanlığı ve Tarsus Orman Fidanlıklarına da katkıları dolayısıyla teşekkür etti.