“KOP Okur Dostu Okul (KOP-ODO) Projesi”nin Beşinci Etkinliği Gerçekleştirildi

Üniversitemiz bünyesinde yürütülen ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen “KOP Okur Dostu Okul (KOP-ODO) Projesi”nin beşinci etkinliği “Sınıf İçi Uygulamalarda Yaratıcı Drama ve Çocuklar İçin Felsefe” ve “Ev İçi Etkinlikler Odağında Çocuklar İçin Felsefe Atölyesi” başlıklı atölyeler çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

P4C Türkiye Eğitmeni Özlem Tavuş tarafından çevrim içi olarak gerçekleştirilen atölye çalışmalarına, proje okulu olan Niğde Abdülhamit Han Ortaokulu öğretmenleri, velileri ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümü öğrencileri katıldı.

İki güne yayılan “Sınıf İçi Uygulamalarda Yaratıcı Drama ve Çocuklar İçin Felsefe” ve “Ev İçi Etkinlikler Odağında Çocuklar İçin Felsefe Atölyesi” başlıklı atölye çalışmalarında P4C Türkiye Eğitmeni Özlem Tavuş, felsefi ve yaratıcı düşünmeye olanak sunan nitelikli uyaranlar, sorular ve çocuk kitapları aracılığıyla yapılabilecek konuşma, yazma ve yaratıcı drama etkinlikleri hakkında açıklama ve örnekleri katılımcılar ile paylaştı.

Atölye çalışmalarının sonrasında, proje yürütücüleri Dr. Öğr. Üyesi Suna Canlı ve Dr. Öğr. Üyesi Yonca Koçmar Demirci tarafından katılımcılara, “KOP Okur Dostu Okul (KOP-ODO) Projesi”nin diğer etkinlikleri ve proje süreci hakkında bilgiler de verildi.