2. Niğde Ulusal Kısa Film Festivali Ödül Töreni Gerçekleştirildi
2. Ulusal Niğde Ulusal Kısa Film Festivali Gerçekleştirildi
Üniversitemiz İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü tarafından düzenlenen 2. Niğde Ulusal Kısa Film Festivali tamamlandı. Üç gün süren festivalin ardından düzenlenen törenle dereceye giren katılımcılara ödülleri takdim edildi.

Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Nafiz Tok, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Recep Çiçek, Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Taciroğlu, İletişim Fakültesi Dekanı Ziya Avşar, Üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrencilerimiz ve sinemaseverler katıldı.
İlki 2021'de gerçekleştirilen ve pandemi nedeniyle çevrim içi (online) düzenlenen festival, bu yıl yüz yüze olarak gerçekleşti. Kurmaca, Belgesel ve Öğrenci Filmleri olmak üzere üç ayrı kategoride 24 filmin sinemaseverlere beğenisine sunulduğu festivalde, ayrıca konuk yönetmenler ile jüri üyelerinin katılımlarıyla beş ayrı söyleşi de düzenlendi.

Kazanan Projelere Ödülleri Takdim Edildi
Rektör Vekimimiz Prof. Dr. Nafiz Tok törende yaptığı konuşmada “Törenimize gelen ve festivalde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, kazanan katılımcıları ise tebrik ediyorum. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak kültür ve sanata her zaman önem verdik ve vermeye devam edeceğiz. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz bu festivalimizi ise bir gelenek haline getirmek istiyoruz.” dedi.

Ödül Kazanan Kısa Filmler
Tören, festivale katılan filmlerin yönetmenlerine ödül takdiminin ardından son buldu. 
Festivalde ödül almaya hak kazanan kısa filmler:
Öğrenci Film Mansiyon Ödülü: Simbiyoz 
Öğrenci Filmleri Ödülü: İnsan Örtüsü
Belgesel Filmde En İyi Film Ödülü: Cevizin Altında
Kurmaca Filmde En İyi Film Ödülü: Salça