Mezunlarımız Ant İçti


Fakültemiz Ebelik ve Hemşirelik Bölümü 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Ant İçme Töreni gerçekleştirildi. Törende 88 Hemşirelik ve 60 Ebelik Bölümü öğrencisi ant içerek mesleklerine adım attı.

 

Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Hamdi Doğan’ın katılımıyla Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen tören öğrencilerimizin aileleri tarafından yoğun bir ilgiyle takip edildi.

 

Ebelik ve Hemşirelik Bölümü öğrencilerimizi temsilen mezun öğrenciler tarafından yapılan açılış konuşmaları ile başlayan Ant İçme Töreni’nde bir konuşma yapan Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Hamdi Doğan, Ebelik ve Hemşirelik mesleklerinin önemine değinerek Üniversitemizden aldıkları nitelikli eğitimle mezun olan ve yurdumuzun dört bir yanında görev yapacak öğrencilerimizi tebrik etti. 

 

Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Hamdi Doğan açıklamalarının devamında ailelerin öğrencilere eğitim sürecinde sağladıkları kıymetli destekler dolayısıyla teşekkür ederek öğrencilerimizin mezuniyetlerinin hayırlı olmasını temenni etti.

 

Programda açıklamalarda bulunan Dekanımız Prof. Dr. Nil Bağrıaçık konuşmasına mesleki değerlere sahip mezunlar yetiştirmenin gururunu yaşadıklarını ifade ederek öğrencilerimizin mezuniyetinde emeği geçen tüm personelimize ve Üniversite yönetimimize teşekkürlerini iletti. Güçlü bir sağlık sisteminin oldukça önemli olduğunu sözlerine ekleyen Prof. Dr. Nil Bağrıaçık ülkemizde meydana gelen depremde hayatını kaybedenleri anarak ve rahmet dileyerek açıklamalarını sonlandırdı.

 

Tören, Üniversitemiz Konservatuvar öğrencileri tarafından gerçekleştirilen konser, Ebelik ve Hemşirelik Bölümü öğrencilerimizin ant içmesi ve kep atmalarının ardından son buldu.

İler ki  dönemlerde Fakültemizden mezun olan öğrencilerle bir araya gelmeyi planlamaktayız.