Cabells veri tabanı, 30 Ekim 2019 tarihine kadar Deneme Erişimine açılmıştır.

Cabells bir dergi keşif kaynağıdır. Üniversitesitemiz için iki haftalık deneme erişimi açılmıştır. Makale göndermek için dergi seçme konusunda yardımcı olacak iki veritabanı sunar; 

Journal Blacklist: Hızla artan predatory – yağmacı dergiler araştırmacıların kaliteli bilimsel dergilere erişimini ve oralarda yayın yapmalarını zorlaştırmaktadır. Journal Blacklist yağmacı, aldatıcı ve sahte dergilerin taranabilir tek veritabanıdır. Uzmanlar 65’den fazla göstergeye göre olası istismarcı ve yalancı uygulamaları belirler ve analiz ederler. Her bir kayıt, derginin gerçek bilgilerini ve değerlendirmede ortaya çıkan her bir hatalı davranışı ayrıntılı olarak rapor eder. 12.000'den fazla yağmacı dergi listelenmektedir. 

Journal Whitelist: Doğrulanmış ve saygın akademik dergiler hakkında kritik bilgiler içeren, taranabilir bir veritabanıdır. 18 disiplinde 11.000’den fazla akademik derginin verilerini içerir. Bu ürün akademi için dergiler hakkında bir merkez ve dergi kalitesi için bir standart olarak hizmet eder.

Erişim adresi:  https://www2.cabells.com/

Yardımcı doküman sayfaları:  https://blog.cabells.com/resources/