2019 DGS İLE YERLEŞEN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

2019 YILI DGS SONUÇLARINA GÖRE YERLEŞEN ÖĞRENCİLERİN KAYIT İŞLEMLERİ

09-13 Eylül 2019 TARİHLERİ ARASINDA ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞINDA YAPILACAKTIR. (9-11 EYLÜL 2019  SAAT 23:59'A KADAR E-DEVLET DEN KAYIT YAPILABİLECEKTİR.)

KAYIT İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ BELGELER 

1) Ön lisans Diploması yada onaylı fotokopisi

2) DGS  yerleşme sonuç Belgesi (İnternet Çıktısı)

3) Son 6 ay içerisinde önden, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş, 2 adet 4,5 x 6 ebadında renkli fotoğraf, fotoğrafların arkasına ad-soyadı,  yazılmalıdır.

4) “Askerlikle İlişiği olmadığına dair belge” (1997 doğumlu) ve daha önceki yıllarda doğmuş  erkek adaylar için ilgili Askerlik Şubesinden alınacak “ Bir Fakülte veya Yüksekokula kayıt olmasında askerlik yönünden bir sakınca olmadığına” dair belge.)


 Yeni kayıt yaptıracak normal öğretim öğrencileri katkı payı ödemeyeceklerdir. II.Öğretim öğrencilerinin ödeyecekleri öğrenim ücretleri aşağıdadır.

 FAKÜLTE

İKİNCİ ÖĞRETİM

I.TAKSİT

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

764,50

İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ

513,50

      

 DGS sınavı ile Kayıt hakkı kazanan II. Öğretim öğrencileri 16 - 20 Eylül 2019 tarihleri arasında Türkiye’ nin herhangi bir yerindeki T.C. ZİRAAT BANKASI ATM ' lerinden  veya İnternet şubesinden   öğrenim ücretlerini ödeyebileceklerdir

(Ödeme sırasında size öğrenci numarası sorulacaktır.)

KESİN KAYITLARI  İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR

Kayıtlar Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi  Rektörlüğü Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığında yada e-devlet üzerinden  yapılacaktır.

1)     Kayıt için adayların 09-13 Eylül 2019 tarihleri arasında  şahsen üniversiteye gelmeleri  yada 09-11 Eylül 2019 Tarihleri arasında E-devlet den yapmaları  gerekmektedir. (E devlet den kayıt yapan öğrencilerin kayıt için  istenen belgelerini  ve  Ders intibakları için gerekli olan daha önce görmüş oldukları öğrenimlerine ait Transkript ve  ders içeriklerini Eğitim Öğretim başladığı hafta  ilgili fakülteye  teslim etmeleri gerekmektedir)

2)     Belirtilen tarihlerde kayıtlarını yaptırmayan adaylar herhangi bir hak iddia edemezler.