Müdür Mesajı

Değerli Öğrenciler,

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Bor Halil Zöhre Ataman Meslek Yüksekokulu, eğitim öğretim faaliyetlerini Üniversitemizin Bor yerleşkesinde sürdürmektedir. Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde Tekstil Giyim Ayakkabı ve Deri, Tasarım ve El Sanatları olmak üzere 3 bölüm, bu bölümlere bağlı olan 6 ayrı programda eğitim verilmektedir. Bölümlerimizin ağırlıklı eğitim alanını Moda, Hazır Giyim, Tekstil ve El Sanatları gibi hem dünya da hem de Türkiye’de her geçen gün büyüyüp ilgi gören sektörler oluşturmaktadır.

Meslek Yüksekokulumuz, teorik ve uygulamalı derslerin bir arada yürütüldüğü, iş başında eğitim ilkesi doğrultusunda endüstriye dayalı stajı uygulaması bulunan çağdaş bir anlayışla oluşturulmuş bir eğitim öğretim programına sahiptir.

Meslek yüksekokulumuz düşünen, üreten, milletini ve ülkesini seven, dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden, yeniliğe açık, ülke ve dünya sorunlarına karşı duyarlı, ulusal ve uluslar arası platformlarda üstleneceği mesleki görevleri en iyi şekilde yerine getiren, karşılaştığı sorunlara çözümler üretebilen nitelikli ve bilinçli meslek elemanı yetiştirme hedefiyle hareket etmektedir.

Sahip olduğu fiziki imkânlar, güçlü akademik kadrosu, atölye ve laboratuar altyapısı ile ülkemizin tekstil alanında eğitim veren ve altyapı eksiği olmayan önemli Meslek Yüksekokullarından biri konumundadır.

Bütün bu ahval, hedef ve ilkeler doğrultusunda geleceğe emin adımlarla yürümek üzere sizler tarafından tercih edilmiş olmak bizler için önemli bir mutluluk vesilesidir. Hepinizin eğitim hayatının başarı ve huzur içinde geçmesi dileğiyle sevgilerimi sunuyor, aramızda bulunarak gücümüze güç kattığınız için hepinize teşekkür ediyorum. İkinci evinize hoş geldiniz…

Prof.Dr. Recep ÇİÇEK

Son Güncelleme Tarihi:06.12.2023