Derbent Yerleşkesi

            
Yüksekokulumuz Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Niğde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, bilim ve teknoloji alanında günceli takip eden, yeniliklere açık ve katılımcı, çağın gelişimiyle paralel  gelişen gelişen ve toplumun gelişimine katkı sağlayan, öğrenci merkezli eğitim anlayışıyla; topluma faydalı, sosyal ilişkileri güçlü, sosyal ve mesleki özgüveni yüksek bireyler yetiştirerek eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Niğde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde; Elektronik ve Otomasyon, Elektrik ve Enerji, Görsel, İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı, İnşaat, Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri, Mülkiyeti Koruma ve Güvenlik Bölümlerinin altında; Radyo ve Televizyon Teknolojisi, Mekatronik, Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi, Radyo ve Televizyon Programcılığı, İnşaat Teknolojisi, Yapı Denetimi, Otomotiv Teknolojisi, İş Sağlığı ve Güvenliği programları yer almaktadır. 

Sürekli yenilenen ekipmanlarıyla öğrencilerin uygulama yapabilecekleri Bilgisayar Laboratuvarı, Radyo ve Televizyon Stüdyosu, Otomotiv Atölyesi, İnşaat Laboratuvarı gibi teknik uygulama alanları yer almaktadır.


Şehir merkezinde yer alması nedeniyle öğrenci yurtlarına, üniversite merkez yerleşkesine ve şehrin sosyal alanlarına ulaşım imkânı oldukça rahat ve 10-15 dakikalık yürüme zamanı kadardır. Meslek Yüksekokulu binası ve çevresinde öğrencilerimizin kullanımı için bulunan kafeteryası, sinema salonu, kültür merkezi, yeşil alanlarıyla öğrencinin sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Yüksekokul yerleşkesi içerisindeki çevre düzenlemesi ve yeşillik doyulmaz güzelliktedir.Hoş bir ortam içerisinde dersinizi dinler, derslerinizden arta kalan zamanı okul bahçesinde huzur içerisinde geçirebilirsiniz.
Son Güncelleme Tarihi:17.01.2018