Kongre Çağrı Metni

ART&DESIGN-2021

ULUSLARARASI SANAT VE TASARIM ARAŞTIRMALARI KONGRESİ VE SERGİSİ

21-22 HAZİRAN 2021 

NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ ve KAYSERİ  ÜNİVERSİTESİ, TÜRKİYE 

(Çevrim içi)

www.ohu.edu.tr/artanddesign 

Çağrı Metni

Değerli Meslektaşlarımız,

“ULUSLARARASI SANAT VE TASARIM ARAŞTIRMALARI KONGRESİ VE SERGİSİ (ART&DESIGN-2021) ile siz değerli katılımcıları, sanat ve tasarım alanındaki güncel akademik çalışmalarınızı, uzmanlık alanınızdaki deneyimlerinizi, saha araştırmalarınızı, uygulama ve üretim süreçlerinizi uluslararası platformda paylaşmaya, tartışmaya çağırıyoruz. Kongre konuları oldukça geniş bir perspektifte olup, sanat ve tasarım ile ilgili tüm alanları kapsamaktadır. Bilginin paylaştıkça çoğalan bir hazine olduğuna inanıyor, farklı disiplinler ile etkileşim halinde olmayı önemsiyoruz.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve Kayseri Üniversitesi ortaklığında, bu yıl ilki düzenlenecek kongrenin ve kongre kapsamında gerçekleştirilecek serginin salgın koşulları sebebi ile çevrim içi ortamda olması planlanmaktadır.

Kongreye bildiri, eser ya da her ikisi ile katılmak isteyenlerin 200 ile 400 sözcük arasındaki bildiri özetlerini ya da sergi belge ve eser görsellerini en geç 24 Mayıs 2021 tarihine kadar yazışma adresine göndermelerini bekliyoruz. Bilim ve Sanat Kurulunca kabul edilen tüm bildiri özetleri ve tam metinleri kongre bildiri kitabında yayınlanacak, sergiye kabul edilen eserler için e-katalog hazırlanacaktır. Tüm katılımcılara katılım belgeleri online olarak gönderilecek olup Bilim ve Sanat Kurulu tavsiyesi ile seçilecek tam metin bildiriler ayrıca Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin yayınladığı “Sanat ve Tasarım Araştırmaları Dergisi (STAR)”nin 2021 sayılarında yayınlanacaktır. Detaylı bilgi ve duyurular için kongre internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 


Prof. Dr. Muhsin KAR

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü

 

Son Güncelleme Tarihi:26.02.2021