Erasmus Süreç Takvimi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi 2023-2024 Akademik Yılı Erasmus+ Öğrenim ve Staj Hareketliliği Giden Öğrenci Süreç Takvimi;


Erasmus+ Öğrenim ve Staj Hareketliliği
Tarihler
Açıklamalar 
Öğrenci bilgilendirme toplantısı
21/02/2024Erasmus+ sürecinin nasıl gerçekleşeceği ile ilgili Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir. 
Başvuruların ilanı 

19/02/2024-06/03/2024

Uluslararası İlişkiler Ofisi tüm başvuru yapan adayların bilgileri bir liste halinde yayınlanacaktır.
Başvurularla ilgili itirazların alınması07/03/2024Başvuru ilan listesinde isimleri yer almayan öğrenciler, itiraz dilekçelerini Uluslararası İlişkiler Ofisine iletebilecektir. 
Nihai başvuru listesinin ilanı08/03/2024İtirazlar değerlendirilerek nihai aday listesi Uluslararası İlişkiler Ofisi web sayfasında yayınlanacaktır. 
Yabancı dil sınavı ilanıDuyurulardan Takip Edilecektir.Yabancı dil sınavına girecek adayların bilgileri ile birlikte sınavın yer ve zaman bilgileri Uluslararası İlişkiler Ofisi web sayfasında duyurulacaktır. 
Yabancı dil sınavıDuyurulardan Takip Edilecektir. Belirtilen tarih, yer ve zamanda yabancı dil sınavı (İNGİLİZCE) yapılacaktır. 
Yabacı dil sınavı sonuçlarının ilanıDuyurulardan Takip Edilecektir. Yabancı dil sınavı sonuçları Uluslararası İlişkiler Ofisi web sayfasında ilan edilecektir. 
Yabancı dil sınavı ile ilgili itirazların alınmasıDuyurulardan Takip Edilecektir. Sınav sonucunda bir hata olduğunu düşünen öğrenciler, itiraz dilekçelerini Uluslararası İlişkiler Ofisine iletebilecektir. 
Yabancı dil sözlü sınavıDuyurulardan Takip Edilecektir. Yabancı dil sınavında başarılı olan öğrenciler sözlü sınava alınacaktır. 
Yabancı dil sınav sonucu nihai listesinin ilanıDuyurulardan Takip Edilecektir. İtirazlar değerlendirilerek nihai sonuçlar Uluslararası İlişkiler Ofisi web sayfasında yayınlanacaktır. 
Yerleştirmelerin yapılması08/04/2024 Yerleştirmeler, bölüm koordinatörleri tarafından yapılacaktır. 
Yerleştirme listelerinin ilanı15/04/2024Uluslararası İlişkiler Ofisi, puanlara göre yerleştirilen adayların listesini web sayfasında ilan edecektir. 
Feragat taleplerinin alınması  
Oryantasyon bilgilendirme toplantısı 17/04/2024 Faaliyet gerçekleştirmeye hak kazanan öğrenciler için Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından süreçle ilgili bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. 
Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından Nominasyon mektuplarının karşı üniversitelere gönderilmesi 18/04/2024 
Dosya teslimi Faaliyet tarihine en az
15 gün kala
Faaliyete başlamadan önce her Erasmus+ öğrencisi Uluslararası İlişkiler Ofisi web sayfasında belirtilen evrakları bir dosya halinde Uluslararası İlişkiler Ofisi'ne teslim etmelidir. 

Not: Tabloda belirtilen tarihlerde herhangi bir değişiklik olması halinde, Uluslararası İlişkiler Ofisi web sayfasında bilgilendirme yapılacaktır. Tarihler tahminidir.

  


 

Son Güncelleme Tarihi:14.03.2024