e-posta Sistemi

Üniversitemiz bilişim altyapısı üzerinden birimlere, akademik ve idari personele, öğrencilere ve mezunlara e-posta hizmeti verilmektedir. E-posta kullanıcıları, e-posta hizmetini Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Bilişim Kaynakları Kullanım yönergesine uygun olarak kullanmalıdır 

 

KOTA

UZANTI

Personel

500 MB-5GB

@ohu.edu.tr 

Öğrenci

100 MB

@mail.ohu.edu.tr

 

E-posta Hizmetleri bileşenleri

1.     E-posta okuma servisi: IMAP ve POP3

2.     Web tabanlı Erişim

Başvuru
Üniversitemiz personeli,  Personel Daire Başkanlığında göreve başlama işlemleri sırasında e-posta hesabı alabilir, hesap kotalarının artırılması için İstek Yönetim Sistemi(İYS) Üzerinden talepte bulunabilir.


Üniversitemiz Öğrencileri,  Kurumsal Login Sistemi (NOHU Login)  üzerinden e-posta hesaplarını aktif edebilir.

 

Üniversitemiz mezunları, Kurumsal Login Sistemi (NOHU Login) ' ne giriş yaparak Öğrenci Otomasyon Sistemi (OGRIS) uygulamasında Başvuru menüsünden öğrenci olduğu dönemde kullandıkları e-posta hesaplarını aktif edebilir.

 

Web Tabanlı e-posta Erişimi
Üniversitemiz e-posta hizmeti kapsamında, kullanıcıların web tarayıcısı ile e-posta sistemine erişebilmesi, e-posta gönderip alabilmesi sağlamaktadır. Web tabanlı erişimde mesajlar ve dosyalar kullanıcı tarafından silininceye kadar posta sunucusunda tutulur. e-posta sunucusu kota uygulaması nedeniyle uzun vadede saklanmak istenen postaları kişisel bir cihaza transfer edilmesi ve hesaptan silinmesi önerilir.

Web Tabanlı Erişim Sayfaları
Personel e-posta sunucusuna 
https://posta.ohu.edu.tr adresinden erişilebilir
Öğrenci e-posta sunucusuna 
https://mail.ohu.edu.tr adresinden erişilebilir.

Şifre Değişikliği
Personel e-posta hesaplarında
https://posta.ohu.edu.tr ana sayfasında bulunan şifre değişikliği linkinden, öğrenci ve mezunlar ise Kurumsal Login Sistemi (NOHU Login)  üzerinden yapılabilmektedir
Çeşitli istemci eposta yapılandırma


Microsoft Outlook PersonelÖğrenci
Android İşletim Sistemli cihazlarPersonelÖğrenci
Iphone ve ipad cihazlarPersonelÖğrenci

 Son Güncelleme Tarihi:15.12.2023