Lisanslı Yazılımlar
MICROSOFT ÜRÜNLERİ

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi lisanslı Microsoft yazılımlarının farklı sürümlerinden en sık kullanılan ürünlere NOHU FTPS sunucusu üzerinden ulaşılabilir. Yapılan lisans anlaşması gereğince bu site sadece Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi personelinin erişimine açıktır.

NOHU FTPS Kullanımı hakkında bilgiyi sayfanın alt kısımlarında bulabilirsiniz.


VERİ ANALİZİ YAZILIMI

Üniversitemizce, akademik amaçlı kullanılmak üzere lisans alımı yapılan Veri Analizi Yazılımına NOHU FTPS sunucusu üzerinden ulaşılabilir. Yapılan lisans anlaşması gereğince bu yazılım sadece Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi personelinin erişimine açıktır.

NOHU FTPS Kullanımı hakkında bilgiyi sayfanın alt kısımlarında bulabilirsiniz.

Veri Analizi Yazılımının kullanımı ile ilgili bilgiler için tıklayınızNOHU FTPS SUNUCUSU KULLANIMI

İnternet tarayıcıları (Firefox, Chrome, Edge vs), Windows Dosya Gezgini gibi programların FTPS desteği yoktur.

 

FTPS sunucularına bağlanarak yazılımları indirmek için FileZilla (https://filezilla-project.org/) gibi programlar kullanmak gereklidir. FileZilla açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir programdır. Tüm işletim sistemleri için uygun kurulum dosyası vardır. İlgili sayfadan program indirilip kurulduktan sonra;

 

Sunucu: ftp.ohu.edu.tr

Kullanıcı adı: (eposta adresinizin @ işaretinden önceki kısmı)

Parol: (eposta adresinizin parolası)

 

Bilgileri girilerek “Hızlı bağlan” düğmesine tıklanır. İlk defa bağlantı yapıldığında sertifika ile ilgili bir bilgilendirme penceresi açılabilir. Bu pencerede “Tamam” düğmesine tıklayarak devam edilir. Sol bölümden dosyanın kaydedileceği klasör, sağ alt bölümden indirilecek olan dosya seçilerek süreç tamamlanır.

 İndirilen lisanslı ürünün kurulumu tamamlandıktan sonra İşletim Sistemleri ve Office uygulamaları KMS sunucu üzerinden aktivasyon sağlayacaktır.

Not1 : Dosyalar kampüs içi ağ bağlantısı ile indirilebilir.DİĞER LİSANSLI YAZILIMLAR

Ftp sunucusunda bulunmayan diğer lisanslı ürünler ve sorularınız için lisans@ohu.edu.tr adresinden bilgi alabilirsiniz.


 

Son Güncelleme Tarihi:17.05.2024