Dekan

                                           Prof. Dr. Orhan YALÇIN

                                                                                             Dekan V.

İlk, orta ve lise öğrenimini doğum yeri olan Niğde’de tamamladı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ndeki lisans programının ardından Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde yüksek lisans derecesini aldı. Doktorasını Gebze Teknik Üniversitesi’nde tamamlayan Yalçın, Yozgat Bozok Üniversitesi’nde iken 2009 yılında Doçent oldu. 2010 yılından itibaren Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Fizik Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmakta olup 2014 yılında Profesör oldu.  

 

Prof. Dr. Orhan Yalçın akademik olarak 55’den fazla uluslararası atıf indekslerine (SCI)  giren makale, yedi adet kitap bölümü, çok sayıda bildirisi yayımlamış olup iki adet te kitap editörlüğü yapmıştır.

 

İnorganik spin-Peierls sistemleri, ferromanyetik rezonans, mikrodalga teknolojisi, manyetik nanoyapılar ve opto-elektronik alanlarında çalışmalar yapan Yalçın, organik sirkelerin nitelik/nicelik özelliklerini spektroskopik yöntemlerle incelemektedir. Ayrıca kalsitin yeni kullanım alanlarına dair çalışmalar yürütmekte olup, sentezlenen yeni nesil malzemelerin dielektrik özellikleri üzerine çalışmalarına devam etmektedir. Çalışmaları ağırlıklı olarak dördüncü sanayi devriminin nanoteknoloji ayağı üzerinedir.


https://akapedia.ohu.edu.tr/cv/orhanyalcin      

  • Adres:  Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi 
  • Tel: (0388) 225-2072
  • Fax: (0388) 225-0180
  • Email: fefozelkalem@ohu.edu.trSon Güncelleme Tarihi:15.04.2022