FOTOĞRAF YARIŞMASI (NAHİTA’DAN NİĞDE’YE KÜLTÜR KARELERİ)

“NAHİTA’DAN NİĞDE’YE KÜLTÜR KARELERİ” FOTOĞRAF YARIŞMASI

 

 

Niğde Belediyesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve Niğde Dernekler Fedarasyonu İşbirliğiyle “Nahita’dan Niğde’ye Kültür Kareleri” isimli fotoğraf yarışması düzenleniyor. Yarışmanın amacı, antik adı Nahita olan Niğde şehrinde on bin yıl öncesinden başlayıp günümüze kadar devam eden yaşamın simgesi olan kültür varlıklarını amatör ve profesyonel fotoğrafçılarımızın fotoğraf karelerinden anlatmak ve onları görsel olarak belgelendirerek kalıcı hale getirmek olarak belirlendi.

 

Yarışmanın konusu  ise “Nahita’dan Niğde’ye Kültür Kareleri” olup, katılımcıların Niğde ve çevresinin doğal, tarihi ve kültürel özelliklerini yansıtan, görsel estetik ve yaratıcılık sergileyen fotoğraflarla katılımları beklenmektedir.

 

Yarışmaya renkli veya siyah beyaz fotoğraflarla katılmak mümkün, renkli veya siyah-beyaz fotoğraflar bir arada değerlendirilecektir. Yarışmaya katılarak ön elemeyi geçen ve ödül alan fotoğraflar Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve Niğde Belediyesi arşivlerinde kalacaktır.

 

Fotoğraflar Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’ne ait e-posta (gsfyarisma@ohu.edu.tr) adresine gönderilecek olup alternatif hiçbir gönderi (kargo, elden teslim vb.) kabul edilmeyecektir.

Ödül töreni Niğde Belediyesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve Niğde Dernekler Fedarasyonu  işbirliğiyle yılın 51. günühttps://static.ohu.edu.tr/uniweb/media/portallar/guzelsanatlarfakultesi//duyurular/58802/4zqjm0j2.docx olan ve “Dünya Niğdeliler Günü” olarak ilan edilen 20 Şubat 2022 tarihinde gerçekleştirilecek. 

Yarışmada, Birincilik Ödülü: Tam altın,  İkincilik Ödülü : Üç çeyrek altın, Üçüncülük Ödülü: İki çeyrek altın, Mansiyon Ödülü (3 adet): Çeyrek altın”dan oluşuyor.

 

Yarışma Takvimi ise şöyle:

 

Başlangıç Tarihi                           : 10.01.2022

Son Katılım Tarihi                       : 10.02.2022

Seçici Kurul Toplanma Tarihi        : 14.02.2022

Sonuç Bildirim Tarihi                   : 16.02.2022

Ödül Töreni ve Sergi Tarihi           : 20.02.2022


Fotoğraf Yarışması Şartname İçin Lütfen Tıklayınız