Niğde Protokolünden “Pandemi ile Değişen Dünyam” Resim Yarışması Seçici Kuruluna Ziyaret


Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, Niğde İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlyas Gökhan, Niğde Belediyesi ile Üniversitemiz ortaklığında düzenlenen “Pandemi ile Değişen Dünyam” Resim Yarışmasının Seçici Kuruluna ziyarette bulundu.
“Pandemi ile Değişen Dünyam” Resim Yarışmasına gelen resim çalışmalarını inceleyen protokol üyeleri ziyarette, pandemi süreciyle birlikte Niğde’de yaşayan insanların değişen yaşam tarzlarını, alışkanlıklarını, sınırlanan sosyal çevrelerindeki bakış açılarını ve iletişim biçimlerini görsel sanatlar yoluyla ifade edebilmelerine destek olmak amacıyla gerçekleştirilen yarışmanın seçici kurul üyelerine kolaylıklar diledi.
İlkokul, Ortaokul, Lise ve Yetişkinler olmak üzere 4 kategoride gerçekleştirilen ve Niğde iline hitap eden “Pandemi ile Değişen Dünyam” Resim Yarışmasına, İlkokul kategorisinde 82, ortaokul kategorisinde 107, lise kategorisinde 58 ve yetişkinler kategorisinde 67 olmak üzere toplam 314 eser ile başvuru yapıldı.
Ödül Almaya Hak Kazananlar Belirlendi
Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Semiha Akçaözoğlu, Dekan Yardımcımız Dr. Öğr. Üyesi Kerim Laçinbay, Öğretim Üyelerimiz Doç. Dr. Attila Döl, Dr. Öğr. Üyesi Engin Aslan, Dr. Öğr. Üyesi Çiğdem Doğan Özcan ile Niğde İl Kültür ve Turizm Müdürü Alper Lütfi Göncü, Niğde Belediyesi Kültür ve Sosyal İlişkiler Müdürü Nadire Selda Güleç, Yüksek Mimar Ertan Altuner, Görsel Sanatlar Öğretmeni Bayram Doğan ve Ressam Safa Büte’nin Seçici Kurul üyesi olarak görev yaptığı yarışmada, değerlendirmeler sonucunda tüm kategorilerde başarı, mansiyon ve sergileme ödüllerine değer görülenler belirlendi.
“Pandemi ile Değişen Dünyam” Resim Yarışmasının ödül töreni ve sergisi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Niğde’ye ilk resmi gelişi olan 5 Şubat’ta Niğde Sanat Galerisinde gerçekleştirilecek. 5 Şubat 2021 tarihinde yapılacak olan ödül töreni ve sergi etkinliği sanatseverlere açık olarak gerçekleştirilecek.