Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Haberler

Üniversitemizde “Grafik Tablet Kullanımı Eğitimi” Gerçekleştirildi

Üniversitemizde, uzaktan eğitimde kaliteyi artırmak ve Üniversitemiz akademisyenlerini uzaktan eğitim ve grafik tablet hakkında bilgilendirmek için Üniversitemiz Kalite Koordinatörlüğü ile Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinin işbirliğinde koordine edilen, “Grafik Tablet Kullanımı Eğitimi” düzenlendi.

Engelsiz Kampüsümüz ile “Turuncu Bayrak” Adayıyız

Üniversitemizin, kampüs sınırları içerisinde engelli bireylerin tam, etkin ve eşit katılımını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen çalışmaların tespiti ve başarılı bulunanların ödüllendirilmesi ve kamuoyunda farkındalık oluşturulması için Yükseköğretim Kurulu Engelli Öğrenci Komisyonu tarafından gerçekleştirilen “Engelsiz Üniversite Bayrak Ödülleri”ne katılmaya yönelik başvurusu kabul edildi.

Üniversitemiz 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Öğrenci Kayıtları Başladı

Özel Yetenek Sınavlarında başarı elde ederek Üniversitemizde eğitim alma hakkı kazanan öğrenciler ile Tıp Fakültemizi ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümümüzü tercih ederek kazanan öğrencilerimizin kayıtları şahsen, diğer fakülte ve okullarımızı kazanan öğrencilerimizin kayıtları ise e-devlet üzerinden başladı.

Niğde Tabip Odasının Yeni Başkanı Doç. Dr. Bülent Çakmak’tan Rektörümüze Ziyaret

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Anabilim Dalı Başkanı ve Niğde Tabip Odasının Yeni Başkanı Doç. Dr. Bülent Çakmak ile Niğde Tabip Odası Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Doğan ve Niğde Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Uzman Doktor Esra Cihan, Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar’ı makamında ziyaret etti.

Niğde MHP İl Teşkilatından Rektörümüze Ziyaret

Etimesgut Belediye Başkan Yardımcısı ve 27. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Niğde Milletvekili Adayı Alaattin Sonat, MHP Niğde İl Başkanı Cumali İnce ile İl Başkan Yardımcısı Emrullah Türe, Niğde İl Genel Meclisi Üyesi Tahsin Eren, MHP Niğde Merkez İlçe Başkanı Abidin Koyuncu ve Niğde Ülkü Ocakları Başkanı Yusuf Gençer Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar’a nezaket ziyaretinde bulundu.