Kazak Milli Kızlar Pedagoji Üniversitesinden Rektörümüze Ziyaret


Kazak Milli Kızlar Pedagoji Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurgali Arşabekov ve Kazak Milli Kızlar Pedagoji Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Daire Başkanlığından Adilhan Şorabek, Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar’ı ziyaret etti.

Rektörlük Senato Salonunda gerçekleşen ziyarette, Kazak Milli Kızlar Pedagoji Üniversitesi öğretim elemanları için bilimsel araştırma yöntemleri çerçevesinde araştırma projelerinde niteliğin artırılması ve dijital becerilerinin geliştirilmesine yönelik eğitim seminerlerinin düzenlenmesi, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programlarında ortak diploma programının yürütülmesini sağlamak, iki üniversitenin Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerinin ortak start up projelerinin yürütülmesini sağlamak ve öğretim üyeleri ile ortak Scopus Veri Tabanında yer alan dergilerde makaleler yayınlamak gibi konular da gündeme geldi.

Üniversitemiz Kazak Kültürü ve Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezinin Kazak Şair Abay Kunanbayev'in doğumunun 175. yılı dolayısıyla düzenlediği kutlamalara katılmak üzere üniversitemizde bulunan Kazak Milli Kızlar Pedagoji Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurgali Arşabekov ayrıca şairin önemli eserlerinden bazılarını da üniversitemize bağışladı.

Ziyaret Sonrası Kazak Şair Abay Kunanbayev Sergisi Gerçekleştirildi

Ziyaretin ardından Üniversitemiz Kazak Kültürü ve Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde Kazak Şair Abay Kunanbayev'in doğumunun 175. yılı kutlamaları çerçevesinde, şairin eserlerinden oluşan sergi düzenlendi.

Serginin açılışına Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlyas Gökhan, Kazak Milli Kızlar Pedagoji Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurgali Arşabekov ve Kazak Milli Kızlar Pedagoji Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Daire Başkanlığından Adilhan Şorabek, fakülte dekanları, davetliler ve çok sayıda Kazak öğrencimiz katıldı.

Sergide açıklamalarda bulunan Kazak Milli Kızlar Pedagoji Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurgal Arşabekov, iki ülke arasındaki ilişkilerin artarak devam etmesi temennisinde bulunarak Üniversitemiz Kazak Kültürü ve Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Barut’a ve serginin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Program Üniversitemiz Kazak Kültürü ve Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Barut’un merkez hakkında bilgiler vermesi ile son buldu.