Dekan Mesajı

DEKAN MESAJI

Sevgili Öğrencilerimiz,


Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesine hoş geldiniz. Fakültemiz 2015 yılında kurulmuş  ve 2017-2018 yılında ilk öğrencilerini kabul etmiş ve 2022 yılında ise ilk mezunlarını vermiştir. Fakültemiz güncel eğitim araçları ile donanmış derslikler, modern araştırma ve uygulama laboratuvarları ile çağdaş hekimler yetiştirebilmek adına tıp eğitiminin hizmetindedir. 


En eski mesleklerden biri olan hekimlik uzun ve meşakatli öğrenim süresi gerektirmektedir. Bu süre zarfı içersinde farklı uzmanlık dallarına ayrılmış tıp biliminin detaylı biçimde öğrenilmesinin yanısıra, hekimlik uygulamaları için vazgeçilmez olan tıbbi becerilerin kazanılması da söz konusudur. Fakülte eğitim-öğretim programımızın amacı; Türkiye'nin ve dünyanın mevcut sağlık sorunlarını bilen ve birinci basamakta sağlık hizmet sunumunu ve yönetimini yapabilecek yeterlilikte bilgi, beceri ve davranış ile donanmış, mesleğin gerektirdiği etik kuralları bilen, gözeten ve uygulayan, yenilenen litetatür bilgilerine açık, araştırıcı ve sorgulayıcı, yenilikçi, ekip çalışması yapabilen, tıp bilimi ve ilgili alanlarda teknolojiyi iyi kullanan ve takip eden, iletişim becerilerine sahip hekimler yetiştirebilmektir. Akademik kadromuz çalışma alanlarında deneyimli, iletişim becerileri yüksek ve çağdaş eğitim modellerini uygulayabilen öğretim üye ve elemanlarından oluşmaktadır. 


Eğitim ve öğretimde fakültemize düşen görevlerin yanında sizlerin de önemli sorumlulukları mevcuttur. Hedef ve ideallerinizin olması, başaracağınıza olan inancınız, değerlerinizden vazgeçmemeniz, bilimsel düşünce yolundan ayrılmadan, araştıran, sorgulayan hekimler olmanız bizler için çok önemli hususlardır. Bu nedenle sadece iyi bir hekim olmanın yanısıra iyi de birer bilim insanı olmanızı yürektten temenni ediyorum.


Son olarak; toplumun değerlerine ve etik değerlere saygılı, bilgili, araştırmacı, akılcı, çözüm üretebilen, gelişime açık, lider vasıflı mezunlar verme amacımıza yoğun emekleri ile katkı veren başta sayın Rektörümüz Prof. Dr. Hasan USLU, değerli öğretim üye ve elemanlarımıza, tüm idari personelimize şükranlarımı sunuyorum. Bu uzun yolda birlikte yürüyeceğimiz siz sevgili öğrencilerimize hayat boyu sağlık, başarı ve mutluluk diliyorum.

Selam ve sevgilerimle


Tıp Fakültesi Dekanı


Prof. Dr. Alp Özgür AKDEMİR
Son Güncelleme Tarihi:26.12.2023