Üniversitemizde “Uluslararası Öğrenciler Futbol Turnuvası” Düzenlenecek

Üniversitemiz uluslararası öğrencileri, Merkez Yerleşkemizde gerçekleştirilecek olan ve 16 uluslararası takımın mücadele edeceği “Uluslararası Öğrenciler Futbol Turnuvasında” en iyi olabilmek için yarışacak.

Üniversitemiz Merkez Yerleşkesi halı sahasında halka açık olarak 25 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan etkinlik ile sporun birleştirici gücünün kullanılarak öğrenciler arasında iletişimin artması, üniversitemizdeki kardeşlik ortamının güçlendirilmesi ve kültürlerin kaynaştırılması amaçlanıyor. Bu bağlamda açılış töreninin hemen ardından, uluslararası takımların kaptanlarından oluşan bir takım ve Niğde protokolü ile Üniversitemiz çim sahasında dostluk maçında karşı karşıya gelecek.

Türkiye, Kosova, Somali, Suriye, Endonezya, Pakistan, Türkmenistan, Afganistan, Irak, Kazakistan, Azerbaycan, Nijerya, Sudan, Ruanda ve Moritanya’lı öğrencilerimizden oluşan takımların yer aldığı 4 grupta 4’er takımın mücadele edeceği müsabakalar, Üniversitemiz Merkez Yerleşkesi halı sahasında gerçekleşecek olup, maçlara ve Fikstüre ulaşmak için tıklayınız.