Rektörümüz, “Eğitim Atlası” Programına Konuk Oldu

Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, Akit TV’de yayınlanan “Eğitim Atlası” programına canlı yayın konuğu olarak katıldı.

Programdaki açıklamalarına, Anadolu’nun İncisi Niğde’den selamlarını ileterek başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, Üniversitemizin tarihçesi hakkında bilgiler vererek açıklamalarını sürdürdü ve Üniversitemizin Kahraman Şehidimizin adını alma sürecine de değindi.

Son bir yıl içersinde Üniversitemizin önemli bir yol katettiğini de ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, “Son bir yılda lisans ve lisansüstü düzeyinde 11 tane bölüm açılışı gerçekleştirdik. Üniversitemiz, birkaç fakülte haricinde öğrencilerimizin talepte bulunacağı tüm akademik birimleri barındırmaktadır” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu açıklamalarının devamında Yeni Nesil Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültemize de yer vererek Fakültemizin ülkemizde önemli bir konumda bulunduğunu, öğrencilerine önemli bir burs ve barınma imkanı sağladığını aktardı ve burası hakkında da birçok bilgiyi program izleyicileri ile paylaştı.

Programda Üniversitemizin fiziki imkanları, öğrencilerimize sağlanan sosyal, kültürel ve sportif imkanlar ile ilgili de detaylı bilgiler veren Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, Üniversitemiz 3. Sınıf Atık Getirme Merkezi, “Doğayla içiçe ve sürdürülebilir yeşil kampüs” çalışmalarına da değinerek bu çalışmaların sosyal sorumluluk anlamında da oldukça değerli olduğunun altını çizdi.

Diş Fakültemizin bu yıl ilk kez öğrenci alacağını söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, “Diş Hastanemizi de kurduk. Bu bağlamda bizlere destek sağlayan tüm Devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum. Bu, hem öğrencilerimizin uygulama yapabilmesi için hem de vatandaşlarımızın tedavi olabilmesi için oldukça değerli” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu açıklamalarının sonunda ise Üniversitemizin uluslararasılaşma çalışmalarını, Üniversitemizdeki barınma imkanlarını, tarımsal alanda Üniversitemizin yapmış olduğu üretimleri ve Üniversitemiz öğrenci kulüplerine sağlanan katkıları da izleyiciler ile paylaştı.

Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu açıklamalarının sonunda tercih yapacak öğrencilere yönelik olarak “Öğrencilerimiz yapacakları tercihlerde meslek seçmeleri ve seçilecek şehir de önemli. Niğde yaşaması daha kolay ve rahat olan öğrenci dostu bir şehirdir. Niğdemizin, tarihsel, yaşamsal ve insan açısından da oldukça avantajları vardır” dedi.