Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Haberler

Üniversitemizden Bir İlk “Uluslararası Ortak Diploma"

Üniversitemiz ile Kh. Dosmukhamedov Adındaki Atyrau Üniversitesi (Kazakistan) arasında Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları alanında imzalanması öngörülen “Ortak Tezli Yüksek Lisans Programı Protokolü”, Uluslararası Ortak Eğitim Öğretim Programları Çalışma Grubu’nun uygun görüşü de dikkate alınarak, “Yükseköğretim Kurumlarının Yurt Dışı Yükseköğretim Kurumlarıyla Ortak Eğitim Öğretim Programlarına Dair Yönetmelik” uyarınca 21.09.2022 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında uygun görüldü.

Üniversitemizde, “Yem ve Hayvan Besleme Teknik Eğitim Programı” Çevrim İçi Olarak Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Ayhan Şahenk Tarımsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Hayvancılık Araştırma Kulübü ve Çukurova Üniversitesi Zootekni Öğrenci Kulübü iş birliği ile Prof. Dr. Nihat Özen adına düzenlenen “Yem ve Hayvan Besleme Teknik Eğitim Programı” çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Rektörümüz Kampüsümüzde Yer Alan Yurtlarda İncelemelerde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı başlamasına kısa bir süre kala merkez kampüsümüzde yer alan yurtlarda incelemelerde bulundu. Rektörümüze incelemelerde Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Hamdi Doğan ve Prof. Dr. Recep Çiçek ile Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürü İlker Ötgünlü de eşlik etti.

Rektörümüzden Diş Hekimliği Fakültemize Ziyaret

Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, bu yıl ilk kez öğrenci alarak eğitim-öğretime fiilen başlayan Diş Hekimliği Fakültemize ziyarette bulunarak, akademisyen, idari personellerimiz ve öğrenciler ile bir araya geldi. Ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu’ya Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Üner Kayabaş da eşlik etti.

Rektörümüzden Gaziler Günü Mesajı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektörümüz mesajında şu ifadelere yer verdi:

Üniversitemizden URAP Sıralamasında Büyük Yükseliş

Yükseköğretim kurumlarını, akademik başarıları doğrultusunda değerlendirebilmek için bilimsel metotlar geliştirmek ve yapılan çalışmaların sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmak amacıyla Orta Doğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü tarafından kurulan URAP, (University Ranking By Academic Performance) 2022-2023 üniversite sıralamalarını açıklandı.