Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Haberler

Deprem Şehidi Akademisyenimizin Adı Kütüphanemizde Yaşayacak

Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle memleketi Hatay'da hayatını kaybeden Niğde Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik Programı öğretim elemanımız merhum Öğr. Gör. Ali Ölmez’in adı meslek yüksekokulumuzda yeni faaliyete giren kütüphaneye verildi.

Üniversitemize Bir TÜBİTAK Desteği Daha

“TÜBİTAK ARDEB 1002-A Hızlı Destek Modülü” kapsamında 2023 yılı Şubat dönemi Araştırma Destek Programları Başkanlığına (ARDEB) önerilen projelerin bilimsel değerlendirme süreci tamamlandı. Bu kapsamda Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Cem Baltacıoğlu’nun yürütücüsü olduğu, Doç. Dr. Hande Baltacıoğlu’nun danışman ve Arş. Gör. Mehmet Yetişen’in ise bursiyer olarak görev aldığı “Presleme Öncesi Şeker Kamışına Uygulanan Ön İşlemlerin Şeker Kamışı Suyunun Aroma Bileşiklerine ve Kalite Özelliklerine Olan Etkisinin Belirlenmesi” adlı proje de destek almaya hak kazandı.

Rektörümüzden Diş Hekimliği Fakültesi Hastanemize Ziyaret

Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, Diş Hekimliği Fakültesi Hastanemize ziyarette bulunarak tedavi olan vatandaşlarımızla bir araya geldi. Hastalarla sohbet ederek hastanemiz hakkında görüşleri soran Rektörümüze burada Diş Hekimliği Fakültesi Sekreter V. Merdan Doğan eşlik etti.

Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültemizin Projesine TÜBİTAK 1001 Proje Desteği

Üniversitemiz Ayhan Şahenk Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü Tarımsal Biyoinformatik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Latif Tek’in yürütücü, Doktora Öğrencisi Hümeyra Yıldız Akkamış’ın ise bursiyer olarak yer aldığı “Baklagillerde Endojen Pararetrovirüs (EPRV) DNA Dizilerinin Biyoinformatik, Moleküler ve Sitogenetik Analizi” adlı proje, TÜBİTAK 1001 Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

Rektörümüz Üniversitelerarası Kurul Toplantısı’na Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın katılımıyla gerçekleştirilen ve Ege Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “256. Üniversitelerarası Kurul Toplantısı”na katıldı. Toplantıda paydaş Üniversite temsilcileri de yer aldı.

Öğrencilerimizin Projelerine TÜBİTAK'tan Destek Hakkı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” ile “TÜBİTAK 2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı” 2022 Yılı 2. Dönem Çağrısı sonucunda destek hakkı kazanan öğrencilerimiz belli oldu.

Rektör Vekilimiz Fidan Dikim Etkinliğine Katıldı

Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Nafiz Tok, Niğde Valiliği tarafından depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımız anısına organize edilen "Deprem Şehitliği Ormanı Fidan Dikimi" etkinliğine katıldı.