Rektörümüz TRT Çukurova Radyosu'nun Canlı Yayın Konuğu Oldu

Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, TRT Çukurova Radyosu'nda “Hayatın İçinden” programının konuğu oldu.

Programın canlı yayınına katılan Rektörümüz, Üniversitemizin birinci olduğu Üniversiteler Arası Enerji Verimliliği Yarışması (ÜNVER), yarışmada Üniversitemize birincilik getiren projeler ve konu hakkında duygu ve düşüncelerine yönelik sorulara açıklık getirdi.

Rektörümüzün Konuyla İlgili Verdiği Demeçler
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin köklü ve yenilikçi bir yükseköğretim kurumu olduğunu belirten Rektörümüz Uslu, konuşmasında şunları söyledi:
“30 yılı aşkın geçmişi bulunan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi bölgesel kalkınmaya katkı sunan, ülkemizin yenilikçi ve köklü yükseköğretim kurumlarından biri. Biz Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak başta ülkemiz ve bölgemiz olmak üzere içinde bulunduğumuz toplumumuzun geleceğine bilim temelinde ışık tutmayı hedefliyoruz. Çalışmalarımızı bu anlayışla ve kararlılıkla sürdürüyoruz. Şu anda Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından “Hidrojen ve Yakıt Pilleri Alanında Uzmanlaşan Üniversite” ünvanını alan tek devlet Üniversitesi olduk. Bu başarıyla yetinmeyerek doğa dostu Üniversite olarak hem milli kaynaklara sahip çıkarak hem de doğayı koruyarak aldığımız tedbirler doğrultusunda ÜNVER’de (Üniversiteler Arası Enerji Verimliliği Yarışması) birincilik elde ettik. Bu süreçte Üniversitemiz kaynaklarımızın boşa harcanmaması hususuna katkıda bulunmuş ve 200 tep üzerinde tasarruf etmiştir.”

Rektörümüz ayrıca Üniversitemizde yürütülen sürdürülebilirlik ve yenilenebilir enerji çalışmalarına ek olarak "Alternatif Enerji Kaynakları" bölümünün de açılacağını belirtti. 

Rektörümüz son olarak "Ben buradan sizin programınız vesilesiyle bu başarımızda emeği geçen tüm personelimizi kutluyorum. İnşallah Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında nice başarılar elde edecek ve kahraman şehidimizin adını taşıyan Üniversitemizi ülkemizin ulusal politikalarına ve vizyonuna çok daha fazla katkı sunan bir yükseköğretim kurumu yapacağız.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.