Altunhisar Kaymakamı ve Bor Belediye Başkanından Üniversitemiz Ayhan Şahenk Tarımsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezine Ziyaret

Altunhisar Kaymakamı Doğukan Mızrak ve Bor Belediye Başkanı Serkan Baran, Üniversitemiz Ayhan Şahenk Tarımsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezini ziyaret etti.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlyas Gökhan, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Emin Çalışkan, Rektör Danışmanımız Prof. Dr. Serkan İbiş ve Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekan Yardımcımız ve Ayhan Şahenk Tarımsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mustafa Özden’in eşlik ettiği ziyarette, Altunhisar Kaymakamı Doğukan Mızrak ile Bor Belediye Başkanı Serkan Baran Üniversitemiz Ayhan Şahenk Tarımsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezinde incelemelerde bulundu.

Tarımsal  üretimi çağdaş, teknolojik uygulama yöntemleri ve bilimsel çalışmalarla desteklemek vizyonu ile çalışmalarını sürdüren Üniversitemiz Ayhan Şahenk Tarımsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezinde, Merkez Müdürü Doç. Dr. Mustafa Özden, Büyükbaş Hayvan Birimi ve Kanatlı Hayvan Biriminde incelemelerde bulunan heyete merkezde yürütülen faaliyetler ile ilgili olarak detaylı açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarında, Üniversitemiz Ayhan Şahenk Tarımsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezinin, hayvansal ve bitkisel üretim alanında son teknolojiyi takip ederek bu teknolojileri uygulamaya geçiren önemli bir değer olduğunu ifade eden Merkez Müdürü Doç. Dr. Mustafa Özden heyete, Üniversitemiz markası NOHUTT hakkında da bilgiler vererek açıklamalarını sonlandırdı.