Niğde Valisi Çelik’ten Rektörümüze İade-i Ziyaret

Niğde Valisi Cahit Çelik Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu’ya iade-i ziyarette bulundu.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, Vali Cahit Çelik’e Üniversitemizin son yıllarda gerçekleştirdiği bilimsel çalışmalar ile yerleşkemizdeki fiziki ve altyapı gelişimleri konusunda bilgiler verdi. Ziyaret kapsamında Vali Çelik, Rektörümüz Uslu ile birlikte merkez yerleşkemizi gezdi ve Üniversitemizin Sıfır Atık Uygulamalarıyla ilgili incelemelerde bulundu.

Rektörümüz Uslu, burada yaptığı açıklamalarında, Sürdürülebilir ve İklim Dostu Kampüs Çalışmalarında Türkiye'deki 11 pilot üniversite arasında yer alan Üniversitemizin Sıfır Atık Uygulamaları Kampüs kategorisinde En İyi Uygulama Ödülü'nün sahibi olduğu bilgisini verdi. Rektör Uslu ayrıca Üniversitemizin geri dönüşüm alanında yaptığı çalışmaları anlattı.

Vali Cahit Çelik ise Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin Niğde ve bölge için çok değerli çalışmalar gerçekleştirdiğini ifade ederek sıcak karşılamaları dolayısıyla Rektörümüze teşekkür etti. Rektörümüz Uslu ise Vali Çelik'in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek kendilerine teşekkür ettiğini ifade etti.

Ziyaret, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.