Rektörümüz 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Etkinliklerine Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliklere katıldı. Rektörümüz ilk olarak il protokolü ile birlikte Niğde Valiliği tarafından Niğde şehir merkezinde organize edilen çelenk sunma törenine katılırken ardından ise Üniversitemizde gerçekleştirilen programa katıldı.
Üniversitemizde 10 Kasım Etkinlikleri Gerçekleştirildi
10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezimizde yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinlikte bir açılış konuşması yapan Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, buradaki açıklamalarında “Cumhuriyetimizin Kurucusu ve çağdaş Türkiyemizin mimarı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümünde saygıyla anıyoruz. Bizler, milletimiz ile birlikte gerçekleştirdiği büyük mücadelesi, tüm dünya milletlerine emperyalizmle mücadelede ilham kaynağı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde durmadan çalışmaya devam etmeli ve bize emanet ettiği cennet vatanımızı hak ettiği noktalara taşımalıyız. Bu bağlamda Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak öz kaynaklarımızı kullanarak ülkemizin başarıyla yürüttüğü yerli ve milli teknolojiyle birlikte gelişme hamlesine de değer katmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.
Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar Konserinin ve 10 Kasım Atatürk’ü Anmak ve Anlamak adlı konferansın da yer aldığı program yoğun ilgi görürken konferans konuşmacısı Doç. Dr. Melek Körükcü konferans konuşmasına, “Yurdunun hemen hemen her yeri işgal olmuş, halkı sürekli savaşlarla bitkin düşmüş, sosyoekonomik ve kültürel durumu hiçe sayılmış bir ülkede orayı düşman işgalinden kurtararak on beş yıl gibi kısa bir sürede askeri, sivil ve sosyal alanda bilinçli, başarılı atılımlarla dinamik ve çağdaş bir devlet yaratmış lidere biz sahibiz” diyerek başladı.
Mustafa Kemal Atatürk’ün sömürgeciliği yenen ve aynı zamanda anti sömürgecilik düşüncesine öncülük eden bir lider olduğuna da vurgu yapan Doç. Dr. Melek Körükcü, Atatürk’ün hayatına dair de birçok bilgiyi katılımcılar ile paylaştı. Doç. Dr. Melek Körükcü konferans açıklamalarını “Atatürk’ü anlamak akılcılık kadar bilimselliği ve gerçekliği de gerektirir” diyerek noktaladı.
Program sonunda emeği geçenlere Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu tarafından teşekkür belgesi verildi.