Rektörümüzden Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültemize Ziyaret

Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, Üniversitemiz Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi’ni ziyaret ederek Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü Araştırma ve Uygulama Serası başta olmak üzere üretim yapılan arazilerde ve diğer birimlerde incelemelerde bulundu. Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu’ya burada Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hamdi Doğan ve Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Emin Çalışkan da eşlik etti.
Ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu’ya, Üniversitemiz Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekan Yardımcılarımız Doç. Dr. Mustafa Özden ve Doç. Dr. Halil Toktay Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü Araştırma ve Uygulama Serasında ve diğer birimlerde yürütülen faaliyetler hakkında detaylı bilgiler verdi.
İncelemeler sonrası açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültemizin, Üniversitemiz markası “NOHUTT” adı altında önemli bir üretim merkezi olduğunun altını çizerek yürütülen çalışmalar ile ülkemizin modern tarım alanındaki kalkınmasına destek sağlamayı hedeflediklerini aktardı.
Tarım alanındaki çalışmalara ellerinden gelen akademik ve fiziki desteği sürdürmekte kararlı olduklarını da ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu Niğde Tarım Konseyinin (NİTAK) bu amaç ve hedefle önemli çalışmalar yaptığını vurguladı.