“Sanatçı ve Çağı: Kişisel Deneyimler” Adlı Çevrim İçi Sanat Söyleşisi Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Resim - İş Öğretmenliği Anabilim Dalı tarafından, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cebrail Ötgün’ün katılımıyla “Sanatçı ve Çağı: Kişisel Deneyimler” adlı çevrim içi sanat söyleşisi gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Resim - İş Öğretmenliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Şemsi Altaş’ın yaptığı söyleşide; Prof. Dr. Cebrail Ötgün, sanatçı ve çağı konusuna değinerek kendi sanatsal çalışmalarının tarihsel ve felsefi kodlarını da ortaya koyarak katılımcılar ile paylaştı.

Katılımcılara sanatsal bir bakış açısı da sunan Prof. Dr. Cebrail Ötgün ayrıca, söyleşinin amacı olan, farklı mekanları, öğrencileri ve akademisyenleri bir araya getirerek sanatsal bir paylaşım sağlama düşüncesini de gerçekleştirdi. Bu amaç doğrultusunda katılımcılar, Prof. Dr. Cebrail Ötgün’den, sanatsal ve felsefi bir söyleşi dinleme imkanı buldular.

Dr. Öğretim Üyesi Şemsi Altaş’ın moderatörlüğünü yaptığı ve “Sanatçı ve Çağı: Kişisel Deneyimler” başlığı ile ilki gerçekleştirilen çevrim içi söyleşi programları, farklı konu ve konuklarla devam edecek.