TÜÇA’dan Üniversitemize Ziyaret

Türkiye Çevre Ajansı Başkanlığı (TÜÇA) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kaçar, Başkan Yardımcısı Dr. Zübeyir Dedeoğlu ve beraberindeki heyet, Üniversitemizi ziyaret ederek Sürdürülebilir ve İklim Dostu Kampüs Çalışmaları kapsamındaki “Sıfır Atık” uygulamalarını yerinde incelediler.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Sn. Hasan Uslu, Başkan Mahmut Kaçar ve beraberindeki heyete Üniversitemizin “Sıfır Atık” Projesi ile ilgili brifing verildi. Rektörümüz Uslu burada yaptığı açıklamalarında “Sıfır Atık” uygulamarı ile ülkemizin doğasına sahip çıkma ve geleceğini koruma adına yaptıkları çalışmaları anlatırken bu projenin bir parçası olmaktan duyduğunu memnuniyeti dile getirdi.

Ziyaret kapsamında ayrıca Rektörümüz Uslu ve konuklar merkez yerleşkemizi gezerek Üniversitemizin “Sıfır Atık” uygulamalarını yerinde inceledi.

TÜÇA Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kaçar “Sıfır Atık” projesi çalışmalarının Üniversitemiz ve bölge adına çok değerli olduğunu ifade ederek sıcak karşılamaları dolayısıyla Rektörümüze teşekkür etti. Rektörümüz Uslu ise Kaçar ve TÜÇA yönetim ekibinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek kendilerine teşekkür etti.

Ziyaret, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.