Üniversitemizde Cumhuriyetimizin 100. Yılına İthafen Oratoryo İcra Edildi

Cumhuriyetimizin 100. yılı dolayısıyla Üniversitemiz Türk Musiki Devlet Konservatuvarı öncülüğünde, Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı ve Güzel Sanatlar Fakültesinin destekleriyle "Cumhuriyet Oratoryosu" Müzik Dinletisi düzenlendi.

Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Konser Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nafiz Tok, Üniversitemiz akademik ve idari personeli ile çok sayıda öğrenci katıldı. "Çanakkale Türküsü", "Hey Onbeşli Ağıtı" ve "Çırpınırdı Karadeniz" isimli eserlerin icra heyeti tarafından seslendirildiği, "Vatan Marşı" ile "Gençlik Marşı"nın ise koro tarafından icra edildiği oratoryo, dinleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Etkinlikte Konservatuvar Müdürümüz Prof. Dr. Timur Vural, "Atatürk ve Müzik" konulu bir konuşma yaptı. Konuşmanın akabinde Prof. Dr. Timur Vural ve Dr. Öğr. Üyesi Aysun Hamzaoğlu Birer şefliğinde oratoryo icra edildi. Dinleti kapsamında Dr. Öğr. Üyesi Ümran Akdağcık tarafından şiir okunurken, oratoryo metni koro ve okuyucular tarafından işlendi. Ayrıca oratoryoda Dr. Öğr. Üyesi Ali Delikara tarafından bestelenen fon müzikleri de yer aldı.

Ayrıca oratoryo öncesi Konservatuvarımız fuaye alanında Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından hazırlanan resim sergisi de yer alarak sanatseverlerle buluştu.

Etkinlik, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nafiz Tok’un icra heyetine teşekkür belgesi takdimi ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından son buldu.