Üniversitemizde "Depremlere Dirençli Toplum" Konferansı

Üniversitemizde Afet Eğitim ve Yönetim Araştırma ve Uygulama Merkezi, Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği Bölümleri ile Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü tarafından “Depremlere Dirençli Toplum” adlı konferans gerçekleştirildi.

Konferansa Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nafiz Tok, Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Ağadayı, Genel Sekreter Vekilimiz Abdulgani Özkan, akademisyen ve idari personelimiz ile öğrenciler katıldı.

Konferansta sırasıyla Prof. Dr. Mustafa Korkanç “Deprem ve Niğde’nin Depremselliği”, Dr. Öğr. Üyesi Hakan Karaca “Son Depremlerin Niğde’ye Sismik Etkileri”, Prof. Dr. Ersin Aydın “Deprem Mühendisliğinin Yakın Tarihçesi ve Son Teknolojiler”, Doç. Dr. Fatih Çelik “Deprem Zemin İlişkisi”, Prof. Dr. Hakan Erdem “Betonarme Yapılarda Taşıyıcı Sistem Tasarımı” ve Prof. Dr. Metin Hakan Severcan ise “Bina Hasar Tespiti ve Performans Analizi” konulu sunum yaptı.

Depremlerin topluma olan etkilerine değinilen konferans, yoğun ilgiyle takip edildi. Soru cevap etkinliğinin ardından sona eren programda katkılarından dolayı konuşmacı akademisyenlerimize teşekkür belgesi takdim edildi.