Üniversitemizde Hemşireler Haftası Kutlandı

Üniversitemiz Zübeyde Hanım Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından Üniversitemiz Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi’nde “Zorlayıcı Durumlar Karşısında Gelişmek Mümkün mü?” başlıklı Hemşirelik Haftası etkinliği gerçekleştirildi.
Programa Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ersin Aydın, Prof. Dr. Nafiz Tok ve Prof. Dr. Recep Çiçek’in yanı sıra akademik ve idari personelin yanında öğrencilerimiz katıldı.
Hemşireler Günü ile ilgili olarak Zübeyde Hanım Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kezban Koraş Sözen Uluslararası Hemşireler Birliği (ICN) 2024 teması “Hemşirelerimiz Geleceğimiz: Bakımın Ekonomik Gücü” konulu konuşmalarında verimli, etkili, dayanıklı ve sürdürülebilir sağlık sistemlerine ulaşmak için tüm ülkelerin sağlığa, hemşirelere yatırım yapmalarının zorunlu olduğunu belirtti.
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Supervisör Hemşiresi Nuray Mendi ise 21 yıllık meslek hayatındaki tecrübeleri geleceğin hemşireleri ile paylaştı.
Zübeyde Hanım Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Öğretim Üyesi Doç. Dr. Figen İnci meslek hayatları boyunca birçok zorlukla karşılaşabilecek olan hemşirelerin bu zorluklardan güçlenerek çıkmanın mümkün olduğunu ifade ettiği konferans büyük ilgi ile dinlendi.
Program belge takdimi ve fotoğraf çekimiyle son buldu.