Üniversitemizde İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi Gerçekleştirildi

Üniversitemizde, Öğr. Gör. Hüseyin Haluk Şengezer’in sunumuyla, personellerimize yönelik olarak “İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi” gerçekleştirildi.

Eğitim programının açılışına katılarak burada bir açılış konuşması yapan Üniversitemiz Genel Sekreter Vekili Prof. Dr. Nafiz Tok, iş sağlığı ve güvenliği konusunu Üniversitemizde çalışmakta olan tüm personeller için gerekli gördüklerini ifade ederek bu konunun herkes için çok önemli olduğunu ve ihmal edildiğinde geri dönülemeyecek sonuçlar ortaya çıkabileceğini aktardı.

İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi’nin düzenli olarak yapılacağını da sözlerine ekleyen Üniversitemiz Genel Sekreter Vekili Prof. Dr. Nafiz Tok, programa katkı sunan Öğr. Gör. Hüseyin Haluk Şengezer’e ve tüm katılımcılara teşekkür ederek açıklamalarını sonlandırdı.

Öğr. Gör. Hüseyin Haluk Şengezer ise sunumunda, iş sağlığı ve güvenliği konusunun, ne olduğu, neden önemli olduğunu ve iş sağlığı ve güvenliği protokollerinin uygulanmasının sağladığı faydaları eğitim katılımcıları ile paylaştı.