Üniversitemizde “Uluslararası Sigortacılık, Bankacılık ve Finans Sempozyumu” Düzenlenecek

Üniversitemiz, Uluslararası Sigortacılık, Bankacılık ve Finans Sempozyumu'nun üçüncüsüne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. İlk olarak 2018'de Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinde başlayan ve ikincisi 2023'te Atatürk Üniversitesinde tertip edilen sempozyumun sıradaki ayağı Üniversitemizde gerçekleştirecek.

Sektördeki Son Gelişmeler ve Yenilikler Ele Alınacak
8-10 Temmuz 2024’te gerçekleşecek olan sempozyumda alanla ilgili geniş konulara odaklanılacak. Bu kapsamda sempozyumda sigorta, bankacılık, finans, girişimcilik ve kobi'ler, ekonometri, uluslararası ticaret, yönetim, bilgi sistemleri, insan kaynakları yönetimi, muhasebe ve finans, ekonomi, nicel yöntemler, örgütsel davranış, yönetim ve organizasyon, pazarlama ve üretim yönetimi gibi disiplinlerin yanı sıra, sektördeki son gelişmeler ve yenilikler de ele alınacak.

Sektör Uzmanları, Uygulayıcılar ve Akademisyenler Bir Araya Gelecek
Sempozyum sektördeki uzmanları, uygulayıcıları ve akademisyenleri bir araya getirerek bilgi ve deneyim paylaşımını teşvik etmeyi amaçlıyor. Aynı zamanda sektör ile teoride yeni araştırma bulgularının sunulacağı ve gelecek trendlerin tartışılacağı sempozyumda, ayrıca sektördeki ilerlemeye katkıda bulunmak hedefleniyor. Sempozyuma son bildiri gönderim tarihi ise 8 Haziran 2024 olarak belirlendi.

Rektörümüzden Alandaki Araştırmacılara ve Sektör Temsilcilerine Davet
Konuyla ilgili açıklama yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, alanla ilgili önemli konuların ele alınacağı sempozyuma araştırmacıların ve sektör temsilcilerinin katılımlarını beklediklerini ifade etti. Sempozyumda teorik konuların yanı sıra uygulamayla ilgili sektörün mevcut durumunun da tartışılacağını belirten Rektörümüz Uslu, bu anlamda Üniversitemizin sigortacılık, bankacılık ve finans alanında önemli bir uluslararası sempozyuma ev sahipliği yapacağını dile getirdi.