Üniversitemizin Elektrikli Araç Tasarımı Projesine TEKNOFEST TÜBİTAK Ödülü

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi GÖKTÜRK Elektromobil Takımı, “Kızılelma” adlı aracıyla otomotiv sektöründe alternatif ve temiz enerji kaynaklarının kullanımını yaygınlaştırmayı, araç teknolojilerinde alternatif enerjilerin kullanımına ilişkin kamuoyunun dikkatini çekmeyi ve bu konuda farkındalık yaratmayı hedefleyen, “TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları”nda Görsel Tasarım dalında ödüle layık görüldü.

2022-2023 yılı “TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları”nda Görsel Tasarım Ödülünü almaya hak kazanan takımımızı tebrik eden ve konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, Üniversitemizin öz kaynakları ile akademik anlamda elinden gelen en iyi çalışmaları ortaya koymaya, yeni yerli ve milli teknolojileri geliştirmeye gayret ettiğini ifade ederek “Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi yönetimi olarak her zaman bu tür çalışmaların en büyük destekçisi olacağız.” dedi.

Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarında, Yükseköğretim öğrencileri arasında alternatif ve temiz enerji kaynakları konusunda farkındalık oluşturmak, öğrencilere teknik, mesleki ve takım çalışması deneyimi kazandırmak ve elektrikli araçların ülkemizde gelişimi için insan kaynağı yetiştirmek amaçlanıyor.

GÖKTÜRK Elektromobil Takımı'mızın Danışmanlığını Prof. Dr. Yasemin Altuncu, Akademik Sorumluluğunu ise Arş. Gör. Rıza Erhan Akdoğan ve Arş. Gör. Emre Uçar yaparken Takım Kaptanımız Burak Kaya ve Takım Üyelerimiz ise Ethem Tüfekci, Yusuf Subaşı, Mehmet Merter, Abdulhalim Gülmez, Eylül Melek Karaağaç, Sümeyye Bilgebey, Oğuz Kaan Muktar, Bilal Yılmaz, Emre Can Haskilit, Mahmud Enes Övünç, Abdulbaki Urlu, Aleyna Karataş, Nilüfer Gök, Berat Eryılmaz ve Fatma Nur Sakım'dan oluşuyor.