Geleceğin Diyetisyenleri Öğrencilerimiz Önlüklerini Giydiler

Üniversitemiz Bor Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 71 öğrencimiz, düzenlenen “Beyaz Önlük Giyme Töreni”ye önlüklerini giydiler.

Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, Bor Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Yücel, fakültemizin akademik ve idari personeli ile öğrencilerimiz katıldı.

“Öğrencilerimizin Ülkemizin Sağlık Sistemine Güç Katacağına İnanıyorum”
Törende açış konuşması yapan Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, Üniversitemiz Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 71 öğrencimizin önlüklerini giyeceklerini belirterek “Öğrencilerimizin mezun olduktan sonra sağlıklı beslenme ve yaşam anlayışından hareketle ve meslek etiğine bağlı olarak ülkemizin sağlık sistemine güç katacağına inanıyorum.” dedi.

Bor Sağlık Bilimleri Fakültemizin 18 bin metrekare alanda yeni binasının projesinin tamamlanmak üzere olduğunu belirten Rektör Uslu, öğrencilerimizin ailelerine de seslenerek şunları ifade etti:
“Öğrencilerimizin kıymetli aileleri; evlatlarınız Anadolu’nun Yükseköğretim ve Bilimde Parlayan Yıldızı bir yükseköğretim kurumunda eğitim görüyorlar. Allah’ın izniyle her biri eğitimlerini başarıyla tamamladıktan sonra ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak, başta sizler olmak üzere bizleri ve Üniversitemizi gururlandıracaklar. Her birisine ayrı ayrı başarı diliyor, bu heyecana ortak olduğunuz için teşekkür ediyorum.”

"Mesleğinizde Dürüstlük, Saygı ve Adalet Gibi Değerlere Riayet Etmelisiniz"
Bor Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Yücel konuşmasında öğrencilere “Mesleğinizin temelinde bilim ve bilgi yatmaktadır. Mesleğinizde dürüstlük, saygı ve adalet gibi değerlere riayet etmelisiniz.” diyerek seslendi. Önlük giyen öğrenciler başarı temennisinde bulunan Yücel, TÜBİTAK 2209-A ve 2209-B kapsamında proje desteği alan Fakülte öğrencilerinin adlarını söyleyerek her birini tebrik etti.

Bor Sağlık Bilimleri Fakültesinde tüm bölümleri aktif edilmesi ve yeni bölümlerin açılmasına yönelik çalışmaların sürdüğünü de ifade eden Yücel, konuşmasında ayrıca desteklerinden ötürü Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu’ya teşekkürlerini iletti.

Tören, öğrencilerin önlük giymesinin ardından yemin töreni, belge takdimi ve günün anısına hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.