Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekanımızdan Üniversitemiz Kütüphanesine Anlamlı Hediye

Üniversitemiz Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Emin Çalışkan ve Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Khawar Jabran, editörlüğünü yaptıkları ve Elsevier Yayınevi tarafından basılan "Potato Production Worldwide" isimli kitabı Üniversitemiz Kütüphanesine konulmak üzere Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu'ya takdim ettiler.
Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu ziyaretteki açıklamalarında, Niğde'nin ülkemizde en fazla patates üreten il olması nedeniyle Üniversitemiz öğretim üyeleri tarafından böyle bir kitabın hazırlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak bu tip çalışmalara her zaman destek olduklarını ifade etti. Rektörümüz ayrıca kitabın bir kopyasını öğrencilerimizin ve Niğde halkının yararlanması için Üniversitemiz Kütüphanesine hediye etmelerinden dolayı öğretim üyelerimize teşekkür etti.
Prof. Dr. Mehmet Emin Çalışkan ise açıklamalarında, Doç. Dr. Khawar Jabran ve Dr. Allah Bakhsh ile birlikte editörlüğünü yaptıkları "Potato Production Worldwide" isimli kitabın 25 bölümden oluştuğunu ve 20 ülkeden 69 yazarın katkı sağladığını ifade ederek eserin yaklaşık üç yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunu söylediler.
Potato Production Worldwide adlı kitap, patatesin tüm yönleriyle ele alındığı ve dünyanın farklı bölgelerinden üretim uygulamalarının yer aldığı çok ayrıntılı bir çalışma olarak öne çıkıyor.