Üniversitemizde 140 Dönüm Silajlık Mısır Hasadı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitemiz Ayhan Şahenk Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezimizde 140 dönüm silajlık mısır hasadı yapıldı.

Modern tarım uygulama alanlarındaki eğitim öğretim ve bilimsel araştırma faaliyetleriyle öğrencilerimiz ile bölge çiftçilerimize önemli katkılar sağlayan Ayhan Şahenk Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezimizde gerçekleşen hasada Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, Merkez Müdürü Prof. Dr. Ahmet Şekeroğlu ve Niğde İli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Bilgehan Güney ile Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültemizden öğrencilerimiz katıldı.

Hasattan Elde Edilen Silaj, Merkezde Yem Olarak Kullanılacak
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, 140 dönüm arazi üzerinde gerçekleşen hasadımızın merkezimizdeki hayvancılık uygulamalarında yem olarak kullanılacağını belirtti. Hasadın merkez bünyesinde öğretim üyelerimiz ile öğrencilerimizin eğitim öğretim ve bilimsel araştırmaları için ayrı bir öneme sahip olduğuna vurgu yapan Rektör Uslu, hasadımızın her iki alan için de hayırlı olması dileklerinde bulundu.

“Merkezimizi Daha da Geliştirmek İstiyoruz”
Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültemiz ile Merkezimizin faaliyetleri sayesinde Üniversitemizin tarım alanında Türkiye’de birinci olduğunu hatırlatan Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, ayrıca ‘‘Merkezimizi her geçen gün daha da geliştirmek istiyoruz. Türkiye’de bu alanda marka olan Üniversitemizi uluslararası ölçekte de önde gelen bir yükseköğretim kurumu yapmak için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz." dedi.

Program, Rektörümüz Uslu’nun merkez bünyesindeki diğer uygulama alanlarında yürütülen faaliyetleri yerinde incelemesiyle son buldu.